Sorumlu Tedarik Zinciri

Anasayfa > Merkez Bankası Altın > Sorumlu Tedarik Zinciri

Altın tedarik zinciri yönetimi, orijinal malzemeleri nihai ürünlere dönüştüren süreçlerin denetlenmesinin yanı sıra, mal ve hizmet akışının yönetimidir.


Doğru ürünü, doğru zamanda, doğru yere ve doğru fiyata teslim etmeyi içerir.


Sonuç, kaynakların uygun şekilde optimal kullanımı, üretim verimliliğinin arttırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve karların maksimize edilmesidir.


Altın tedarik zinciri yönetimi hedefine ulaşmak için Merkez Bankaları, Hükümetler, Maden Bakanlıkları ve diğer ilgili kuruluşlar için uzman özel çözümler ve hizmetler sunuyoruz.


Bu, çatışmalardan etkilenen ve yüksek riskli bölgelerden altının sorumlu bir şekilde soğurulmasına ilişkin küresel olarak kabul edilen OECD Rehberine dayalı Gözetim Zinciri (maden çıkarmadan altın ticareti getirilerine kadar) düzenleme ve prosedürlerinin oluşturulmasını ve uygulanmasını içerir.

  • Kara Para Aklamanın Önlenmesi
  • Terörizmin Finansmanıyla Mücadele
  • İnsan Hakları İhlalleri, Zorla ve En Kötü Biçimdeki Çocuk İşçilikle Mücadele
  • Çevre dostu, yüksek verimli altın üretim teknolojisi
  • Yolsuzluk, rüşvet, kaçakçılık ve ilgili devlet ücretlerinin ödenmemesi ve diğer yasa dışı faaliyetlerle ilgili risklerin azaltılması

Bu hizmetler operasyonel ve finansal risklerin belirlenmesi, değerlendirilmesi, azaltılması, raporlanması ve sürekli izlenmesi için sürekli yerinde faaliyetleri gerektirir.


×