Anasayfa Blog Altın Makaleler Altın Alışverişinde '5’i bir yerde hizmet'

Altın Alışverişinde '5’i bir yerde hizmet'

by Ali Canbaz
Altın Alışverişinde '5’i bir yerde hizmet'

"Güvenli, Kolay, Karlı, Uzman, Hesaplı"

E-ticaret her geçen gün üzerine koyarak, kendini geliştirmekte. Artık tüm ürün ve hizmet sektörlerinde e-satış olmaz ise olmaz noktasına geldi. 

E-ticaret platformları farklı ürün ve sektörlere göre değişim gösterdi; bununla beraber müşteri beklentileri de şekillendi.

Özellikle kuyumculukta, gerek altın, gerek pırlantalı mücevherat ürünleri satışında ortak beklentiler hasıl oldu.

Bu beklentilerden en fazla ön plana çıkanlar şöyle;

Güvenlik: Tüm e-satış platformlarında olduğu gibi altın ve mücevherat sektöründe de güvenlik en önemli unsur. Satılan ürünün değerli bir ürün olması sebebiyle güvenlik bir kat daha önem kazanıyor. Ancak burada diğer e-satış sitelerinden ayrılan nokta, tüm platformlar için geçerli olan güvenli bir alışveriş platformu ve müşteri verilerinin korunması dışında, altın ve mücevherat sektöründe ürün güvenirliği, ürünün güvenli şekilde transferi ve marka güvenliği de ekstra önem kazanıyor.

Kolaylık: Ürüne ve hizmete en kısa ve kolay şekilde ulaşım, hızlı teslimat, satış sonrası hizmetler ve problemlerin giderilmesinde izlenen politikalar müşteri memnuniyetinde önemli rol oynuyor.

Karlılık: Özellikle altın ve mücevherat sektöründe alınan ürünlerin yatırım özelliği taşıması sebebiyle fiyat politikaları çok büyük öneme sahip.

Uzmanlık: Altın ve mücevherat ürünleri her biri bir sanatkarın emeği olduğundan, alanında uzman insanların kattığı emek nispetinde değer kazanıyor. Tercih yaparken uzman ellerin ortaya koyduğu nadide eserleri seçmek çok önemli.

Hesaplı: Bu beklentiyi karlılıkla karıştırmamak gerekli. Her ürünün bir fiyatı var. Ancak satıcının  kimliğine göre maliyetler değişebiliyor. Örneğin aynı ürünü imalatçısından aldığınızda daha uygun fiyata alabiliyorken, toptancı veya perakende mağazadan giderek yükselen fiyatlardan almanız söz konusu. Bu konuda son tüketicinin beklentisi en iyi ürüne veya piyasada emsalleri olan ürüne piyasa koşullarına göre en hesaplı cazip fiyatla ulaşabilmek.

Burada sıraladığımız kriterlere bir çok başka kriter daha eklemek mümkün. Her kim bu kriterleri mümkün mertebe yerine getirebilme konusunda başarılı olur ise satış performansı konusunda da başarılı olması kaçınılmaz olacaktır.

E-ticaret bazında ele aldığımız tüm kriterleri klasik ticaretimizde de aynen dikkate almamız yanlış olmayacaktır.

İşte tüm bu kriterleri dikkate alan www.agakulche.com yakında altın ve mücevher sektöründe farklı yenilikleri ile son tüketici ile buluşacak!

Biraz daha bekleyelim. Az kaldı…

İLGİLİ GÖNDERİLER

×