Anasayfa Blog Altın Makaleler Altın, Yatırım, İnovasyon

Altın, Yatırım, İnovasyon

by Ali Canbaz
Altın, Yatırım,  İnovasyon

Büyüyen ekonomilere bağlı olarak tüzel ve kişisel servetler doğru orantılı büyüyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yatırım enstrümanları her geçen gün genişliyor. Altın, döviz, tahvil, hisse senedi vs yatırım araçları haricinde, yeni yatırım araçlarına olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Özellikle gelişmiş ülkelerde inovatif çalışmalar bu konuda son zamanlarda çok önemli mesafeler kat ederek çok farklı yatırım alternatifleri sunmaya başladı.

Blockchain teknolojisi ile üretilen para sistemleri hem yatırım aracı olurken, hem de dolar, Euro, sterlin gibi geniş kullanım alanı olan paraların tahtlarını sallamaya başladı.

Ülkemizde de kripto paralar ile ilgili yatırımcı iştahı bir hayli fazla. Ancak çıkarılan bu paraların tek güvencesi piyasaya süren firmaların varlığından ibaret. Bir teminatı veya devlet garantisi olmayan bu paralar çok talep görmekle birlikte, kişilerden kaynaklı olumsuz sonuçlarda doğurabilmekte.

Dünya genelinde en önemli yatırım aracı olan altında teknolojik gelişmelerden payını almakta ve inovatif çalışmalar ile altına dayalı farklı ve teknolojik yatırım araçları sahneye çıkmakta.

Firmamız AgaBullion tarafından çıkarılan digital altın AgaGoldy de bu teknoloji doğrultusunda geliştirilmiş bir yatırım aracı.

Digital altın AgaGoldy’nin avantajları nelerdir?

  • Fiziki altınların saklama zorluk ve risklerinden arınma,
  • Anlık altın kurları ile alım satım yapma,  
  • Altını fiziki olarak teslim alma,
  • Altın kurlarında değişimle kar elde etme,
  • Devlet kurumu olan Borsa İstanbul kasalarında fiziki karşılıkların saklanması,
  • Uluslararası transfer imkanı gibi bir çok avantaj yatırımcıyı bekliyor.,

Yakın gelecekte çok daha farklı, inovasyona bağlı ve altına endeksli yatırım araçlarını göreceğimize inanıyoruz.

Yürümeye başlayan çocukların bile uzak kalamadığı teknolojiden yatırımcının uzak kalması düşünülemez. Özellikle yeni yatırım araçları genç nesil için çok daha fazla ilgi çekici.

Geleceği şekillendiren gençlik her yönüyle geleceği belirlemeye devam ediyor. Her şey çok hızlı değişiyor ve teknoloji ile yoğuruluyor.

Artık yürümek yolda kalmak için yeterli değil. Koşmak, daha hızlı koşmak ve üretmek gerekiyor.

Unutmayalım; aslan her zaman geride kalanı kapar…

İLGİLİ GÖNDERİLER

×