Anasayfa Blog Altın Makaleler Altında Doğru Fiyat ?

Altında Doğru Fiyat ?

by Ali Canbaz
Altında Doğru Fiyat ?

Son zamanlarda son tüketici ile perakende satıcılar arasında fiyatlar konusunda bir tartışma aldı başını gidiyor.

Sektör içi B2B ticarete ait fiyatlandırma konusunda bilgi sahibi olmayan tüketici, farklı kanallardan edindiği fiyatlar ile mağazalara gittiğinde ister istemez bir sıkıntı yaşıyor.

Televizyon ekranlarında, özellikle ekonomi bültenlerinde ve ekranın alt kısmında geçen fiyatları baz alarak yapılan hesapların çarşı ve pazara uymadığını gördüğünde son tüketici şaşırıyor.

Günümüzde birçok altın ticareti yapan şirket müşterileri için fiyat bilgilendirmesi amacıyla mobil uygulamalarını devreye almış durumda. Ancak bu uygulamalarda var olan fiyatlar sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar (B2B ticaret) için geçerli. Son tüketici için perakende Tavsiye fiyatlarına bakmak gereklidir.

Perakende mağazalarda tavsiye edilen fiyatlar ile ilgili en reel fiyatlara İstanbul Kuyumcular Odası platformu olan https://fiyat.iko.org.tr/ adresi ve mobil uygulamasından ulaşmanız mümkündür.

Takı amaçlı satılan işçilikli ürünlerin satış fiyatları mağazanın lokasyonuna, ürün marka ve gramına, cadde, AVM, gb yerlerde olmasına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bu ürünlerde serbest piyasa fiyatları geçerlidir.

 

 

İLGİLİ GÖNDERİLER

×