Anasayfa Blog Altın Makaleler Doğru Altın Yatırımı

Doğru Altın Yatırımı

by Ali Canbaz
Doğru Altın Yatırımı

Altın yatırımı konusunda yazılarımızda gerekli bilgilendirmeleri yapmaya gayret gösterdik. Altına olan ilgi her geçen gün artarken, alternatif uygulama ve yollarda her geçen gün artmakta.

Halkımız yatırım söz konusu olduğunda altını fiziki olarak almayı ve yastık altında saklamayı tercih ediyor.

Banka ve rafineriler yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmak için var güçleriyle projeler üretirken, insanımız daha fazlasıyla yastık altına altın koymaya devam ediyor. Öyle görünüyor ki alışkanlıkları değiştirmek o kadar kolay olmayacak.

Peki altına yatırım yapılacak  ise doğru hareket nedir?

Bu konuda en önemli husus, yatırımcının önemsemediği işçilik konusudur. Fiziki olarak alınan tüm altınlarda alım ve satım esnasında mutlaka işçilik kayıpları olacaktır.

Ayrıca fiziki altınların saklama riskleri her zaman için bir problem olarak karşımıza çıkacaktır. Bu konuda kiralık kasa gibi koruma tedbirleri de ilave masraf getirecektir.

Ayrıca yastık altında saklanan altınlar sadece altının piyasa değer artışı ile değerlenecek, ilave yatırım getirisi veya işletme getirisi getirmeyecektir. Ekonomiye hiçbir katkısı olmayacaktır.

Yeni yatırım alternatifleri ile altına yatırım yaparken, fiziki sahipliğe ihtiyacımız yok. Fiziki olarak sahip olduğumuz avantajlar yanı sıra artı avantajlara da sahip olmak mümkün.

Digital altın hesapları ile hem altının piyasa değer artışından nemalanırken, hem de altınınız devlet kurumu olan Borsa İstanbul kasalarında saklanacak. İsterseniz fiziki olarak ta alma imkanına sahip olacaksınız. Digital hesap cüzdanları ile aynı teknolojiyi kullanan dünya üzerinde istediğiniz yere ve kişiye altın transferi yapabileceksiniz. Üstelik altınınız atıl kalmayacak ekonomik olarak katma değer üretecek.

Gerek digital ortamlarda, gerekse bankalarda TL ve USD ile doğrudan altın alımı yaparak altın hesabınızda yatırımlarınızı biriktirebilir ve yıllık olarak yatırım getirisi de kazanabilirsiniz.

IBAN hesapları ile altın transferleri de artık çok kolay hale geldi. Hediye altınları bile IBAN hesapları ile sevdiklerinizse gönderebilirsiniz. www.agakulche.com gibi bazı sitelerden alışverişlerinizi nakit döviz yerine altın hesaplarınızdan HAS altın transferi ile yapma imkanınız var.

Ayrıca altın yatırımlarınızı web sayfamızdan yaparken almış olduğunuz altını fiziki olarak almak yerine doğrudan var olan Altın hesabınıza IBAN ALTIN olarak transferini isteyebilirsiniz.

Teknoloji ve imkanlar her geçen gün gelişiyor.

‘’Günceli yakalayanlar her zaman bir adım önde olacak.’’

 

İLGİLİ GÖNDERİLER

×