Anasayfa Blog Altın Makaleler AgaKulche Tüketici Tercihleri

AgaKulche Tüketici Tercihleri

by Ali Canbaz
AgaKulche Tüketici Tercihleri

AgaKulche olarak perakende satış faaliyetimizde 16 ayı geride bıraktık. Geçen sürede gerek pazar yerlerinde, gerekse kendi satış platformumuzda tüketiciler tarafından tercih edilen bir firma olmayı başardık.

16 aylık süre içerisinde bizleri tercih eden müşterilerimizi analiz ettiğimizde, aynı müşterilerin tekrarlayan siparişlerinden gerekli güven ve hizmeti doğru verdiğimiz sonucunu çıkartıyoruz. Bu da bizi daha fazla çalışmaya ve kendimizi geliştirmemiz konusunda istekli olmaya itiyor.

İlk tanışmalarımız genel olarak popüler pazar yerlerinde olurken, verilen hizmet ile kazanılan güven sonrası, aynı müşteriler ve referansları ile kendi platformumuz olan www.agakulche.com  üzerinden her geçen gün daha fazla müşterimize hizmet vermeye başladık.

Her sipariş ile elimizde oluşan verilerden müşterilerimizi daha iyi tanıma ve tercihleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşıyoruz. Bu verilerden hareketle müşterilerimizin eğilimleri ve beklentilerini tahmin ederek daha iyi hizmet vermenin yollarını arıyor, pazarlama planlarımızı bu doğrultuda oluşturuyoruz.

Başlangıçtan bu güne 42 bin üzerinde siparişle yaklaşık 150.000 gr altını müşterilerimizle buluşturduk.

Müşterilerimizin tercihlerine baktığımızda ise toplam altın tercihlerinin % 28 inin sarrafiye grubunda olurken, yatırımlık mini külçe altın tercihi ise   %72 olarak gerçekleşti.

Sarrafiye grubunda her zaman olduğu gibi en fazla tercih edilen ürün % 70 ile Ziynet çeyrek altın olurken, Ziynet yarım altın % 14 ve Ziynet Tam altın % 13 oranında tercih edildi. Ata altını tercih oranı %3 te kaldı.

Mini külçe yatırımlık altın grubunda

AgaKulche her geçen gün daha fazla bilinir hale gelmeye ve tercih edilir olmaya devam edecek. Tüm planlarımız perakende sektöründe belirleyici ve lider markalardan biri olmak. Tüm gayretimiz ve planlarımız bu doğrultuda …

 

İLGİLİ GÖNDERİLER

×